Ekim 25, 2020

PLAJ MODELİ SANDALET HALHAL YAPALIM (Çok Basit..)

PLAJ MODELİ SANDALET HALHAL YAPALIM (Çok Basit..)

ayak bileziği boru boncuk halhal kolye yapımı lastikli iptaki
Yaz geliyor. Şimdiden  kumsalda yürürken ayağınıza takacağınız şık bir  halhal yapabilirsiniz. Bu şıklığı yaratmanız sadece 20 dakikanızı alacak.Kullanacağımız malzemeler resimde görülen boncuklar gibi uzun boru boncuklar ve farklı renkte kısa ara boncuklar… Tercih edeceğiniz boncuklar ahşap, plastik ya da mika olabilir. 80 cm kadar da lastikli  ip hazırlayın.

İpi tam ortadan ikiye katlayın. Ayak parmağınızın  (başparmağın yanındaki) rahatça sığabileceği sabit bir ilmek oluşturarak daralmayacak ya da gevşemeyecek şekilde düğümleyin.

Boncukları üstteki resimdeki gibi ipe dizmeye başlayın.
Bu aşamaya geldiğinizde solda iki uzun sağda ise bir uzun boncuk olacak. Sağdaki tek uzun boncuğun olduğu ipi soldaki ipte sonuncu sırada yer alan kısa kırmızı ve uzun sarı boncuğun içinden geçirerek ucunu boşluğa çıkarın. Aşağıdaki şekli elde edeceksiniz.
Şimdi işi yarıladınız demektir. Bundan sonraki adım ayak bileğinizin etrafını saracak boncukları ipe dizmek…
Boncukları resimde gördüğünüz gibi ipe diziniz. İpin iki ucu son boncuğu da taktıktan sonra düğümlenecek. Düğüme en yakın noktada artık ipler kesilerek atılacak. Düğüm yeri bir uzun boncuğun içine gizlenecek.
İş bitti. Artık plaja gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir