Kız kardeşimin brokoli fıstıklı makarna tarifi

Kız kardeşimin brokoli fıstıklı makarna tarifi

 

Kız kardeşim Mia mükemmel ve biraz eksantrik bir aşçıdır. Mutfağında nadiren kullandığım şeyler var ve çoğunlukla her zaman organik ve kaliteli vejetaryen yemekler yiyor. Ve yaptığı her şey çok lezzetli. Tuzlu turtaları gibi krepleri de olağanüstü. Ve bir keresinde bana bu makarnayı yaptı. Çok güzeldi – geçen gün yaptığımdan çok daha iyiydi, ama yine de iyiydi. Sadece sihirli bir dokunuşu var.

Brokoli Fıstık makarna sosu
dört kişiye yetecek kadar sos

250 gr brokoli, çiçekler içinde
100 gr kızarmış ve tuzlanmış organik fıstık
200 ml kremalı fraiche
biber
rendelenmiş peynir, servis için – parmesan veya tulum peyniri

Brokoliyi kaynar suda yaklaşık beş dakika pişirin. Bu arada, fazla tuzdan kurtulmak için fıstıkları durulayın ve ardından bir mutfak robotuna koyun. Bir iki dakikalığına deli gibi saldırın – onların öğütülmesini istersiniz ama fıstık ezmesine dönüşmemesini istersiniz. Brokoli yumuşayınca süzün ve miksere ekleyin. Karıştır.

Mutfak robotunun içindekileri bir tencereye kazıyın ve hafifçe ısıtın. Creme fraiche’yi karıştırın ve beğeninize göre baharatlayın. Çok kalın görünüyorsa biraz makarna suyu ekleyin.

Tüm bunları yaparken makarnanızı da pişiriyorsunuz. (Değil mi?) Yemeye hazır olduğunuzda makarnayı süzün ve biraz tereyağı ile karıştırın, sos ve bol rendelenmiş keskin peynir ile servis yapın.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *